SPORT Architecture bureau

Phone: +372 55601425

Meist

Sport OÜ - Eesti arhitektuuribüroo

EESMÄRK

Meie eesmärk on kultiveerida teadlikkust arhitektuurist, keskendudes CO2 jalajälje vähendamisele kõikides Euroopa linnades. Puitehitised, muide, on ainus võimalik ökoloogiline tulevik.

VISIOON

2025. aastaks on Sport OÜ juhtiv puitarhitektuuri konsultatsioonifirma ELis. Pakume ehitusalast oskusteavet, eeskirjade täitmist ja projektijuhtimist. Mõistagi käib siia juurde kogemustel põhinevad muud puitarhitektuuriteenuseid.
writing-1149962_1280.jpg
Igal ehitisel peab olema oma lugu. Lugu teeb elutust ehitusest elusa arhitektuuri. Lood annavad tähenduse igale linnale.​
Tiit sild
OMANIK

2025. aastaks on Sport OÜ juhtiv puitarhitektuuri konsultatsioonifirma ELis. Pakume ehitusalast oskusteavet, eeskirjade täitmist ja projektijuhtimist. Muidugi pakume pikaajalisel kogemusel baseeruvat puitarhitektuuriteenuseid.

Kuidas teha seda nii, et sina ise ja inimesed sinu ümber muutuksid energilisemaks, õnnelikumaks ja rahulolevaks?

Olen kindel, et arhitektuuril on selles osas mängida suurem roll, kui esialgu tundub.
Arhitektuur on kooskõla. Arhitektuur on struktuur ja järjekord. Kooskõla, struktuur ja järjekord on ka sinu mõtetes. Kuidas saaksid muuta oma meelte arhitektuuri? Kuidas saaksid harida end nii, et liiguksid jätkusuutlikumas suunas mitte ainult endale, vaid kogu tsivilisatsiooni nimel.

Minu jaoks on vastus lihtne: meie, arhitektid, peame tegema projekte ja ehitama rohkem puidust.

Arhitektid peaksid õppima tundma puitu ning sellega seotud tehnoloogiaid. Minu südame eesmärk on kultiveerida inimestes mõttelaadi puidust kui parimast ehitusmaterjalist ning tutvustada seda laiale avalikkusele.

Hooned ei ole olulised. Olulised on inimesed, kes neis elavad. Majast saab kodu siis, kui selles elavad inimesed, kes oma argipäeva tegevustega annavad ümbrusele, ruumile ja hoonetele tähenduse.

Arhitektuur seisneb inimeste teenimises. Arvan, et pea igal hoonel peaks olema oma lugu ning nende lugudega peaksid need andma meie linnadele tähenduse.

Arhitektuuri sisuks on tähenduse andmine ruumile. Suurepärased ruumid tähendavad suurepärast elu peres ja kogukonnas. Arhitektina on minul võimalus nautida oma loomingut koos ümbritsevate inimeste ja oma lähedastega.